Blog > Komentarze do wpisu

Niepokojąca tajemnica

Ostatnio zrobiłem się jakiś dziwnie tajemniczy i to wzbudza mój niepokój. O mojej tajemniczości rozeszły się już nawet plotki  wraz z pogłoskami i wielu poczuło się nieswojo.
Bo cóż to ze mną jest? Pytają w sercach i umysłach samych siebie, gdyż mnie nie ważą się pytać, albowiem tajemniczo się uśmiecham i tajemniczo inne grymasy na twarzy układam.
Pytania i tak zostałyby bez odpowiedzi, bo ja sam nic nie wiem o sobie. Staram się  coś zgłębić,  dowiedzieć czegoś, ale bezskutecznie.
Ukradkiem podpytuję znajomych i bliskich, i niekiedy udaje mi się coś na swój temat dowiedzieć, lecz to niepełna jest wiedza, bardzo fragmentaryczna.
Mam przeczucie, że oni celowo nie mówią mi o mnie wszystkiego, bo spiskują przeciwko mnie.
W jakim celu? Nie mam pojęcia.
A w jakim celu obcy chcą zawładnąć Polską? Też nikt nie wie, a chcą i jeszcze przedtem ją rozkradają do spółki. Z kim, nie wiadomo, ale rozkradają.
Moja tajemniczość mnie najzwyczajniej osacza.
Jestem tajemniczy, ale niewtajemniczony i czuję się jak mason (a to przecież zgroza!) przed pożarciem niemowlęcia i złożeniem śmiertelnej przysięgi na pentagram, czy heksametr - nie pamiętam.
Przeczuwam, że wpadłem w sidła jakiejś sekty, bo przecież wakacje się zaczęły, a ja nie uodporniłem się spowiedzią i radia nie przestawiałem na te fale, co trzeba, ufając, że - jak zawsze - same się rozleją, bo przecież płyną z okolicy.
Tajemniczo, jednak, się nie rozlały, bowiem ktoś mi zepsuł odbiornik i kaplica. Znaczy się - głucho i niczego z kaplicy nie słychać.
Ktoś w tym coś maczał, tylko ani nie wiadomo, kto, ani co. To tak jest podejrzane, że nie śmiem sobie w oczy patrzeć.
Bo kto wie, co zobaczę. Te moje oczy też jakieś dziwne - tajemnicze i nie wzbudzają zaufania.
Tylko lęk.

Bo mroczne takie.
sobota, 19 czerwca 2010, zabociek
52 1320 1537 0583 2853 3000 0001

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/06/19 11:39:49
Mozna powiedziec dziwak lub neurotyk, zludzeniem jest ze inni z tym czuja sie nieswojo. Przypadek raczej beznadziejny, za stary jestes by komus chcialo sie nad toba pracowac,
profesjonala pomoc tez niewiele pomoze. Zyj sobie wswoim swiecie, a jak chcesz swiat zobaczyc w jasniejszych barwach to czasem wystarczy zdiac ciemne okulary.
-
2010/06/19 12:08:33
Zaboćku, jaka tam tajemnica, w takich oczach kryje się świat, Twój świat. Każde oczy kryją w sobie tajemnicę własnego świata, i to jest piękne, to odkrywają zakochani, oprowadzają się po swoim ocznym świecie i zapadają się w sobie. Może to i mroczne, ale naturalne:)
-
2010/06/19 23:54:39
ekonat
Ciemne okulary być muszą , bo mam nadwrażliwe oczy. Niekoniecznie na światło.
-
2010/06/19 23:55:48
oksyd
A jednak jest tajemnica, ale dlatego, że jest , nikt nie wie jaka ona.